
Dziennikarze portalu dobrazmiana.info wprowadzili na stałe nowe środki przekazu na lokalny rynek medialny. Jak widać młodość gustuje w oddawana docenianej satyrze.
W czwartek 28.11. Józef Ciesielka złożył zawiadomienie na komisariat Policji w Krościenku w związku z tym, że dzień wcześniej, w budynku Urzędu Miasta Szczawnica, Komendant Straży miejskiej miał spowodować uraz barku i ramienia Ciesielki, szarpiąc go za barki przy wyprowadzeniu z budynku urzędu.
Szczawniczanin poddał się obdukcji lekarskiej. Badanie wykazało bolesność stawu barkowego z ograniczoną bólowo ruchomością.
Ciesielka podczas częstych wizyt wielokrotnie spotykał się z ostrą reakcją pracowników UMiG, mimo iż posiada orzeczenie potwierdzające niepełnosprawność. Jak twierdzi, na jego przykładzie widać, że nawet osoby chore i niepełnosprawne nie mogą być pewne, czy podczas załatwiania spraw urzędowych w UMiG Szczawnica nie zostaną potraktowani jak intruzi.
Chichot historii: Lekcja demokracji i samorządności – tak, ale dla kogo? Przypominamy mołdawską wizytę burmistrza Szczawnicy.
Dokładnie pięć lat temu na portalu internetowym Podhale.region pojawił się artykuł pt. „Burmistrz Niezgoda z Prezydentem Komorowskim w Mołdawii”.
W tym państwie graniczącym z Ukraina oraz z Rumunią, Burmistrz Szczawnicy wraz z ówczesnym prezydentem Bronisławem Komorowskim, Marszałkiem Województwa Małopolskiego, burmistrzem Dobczyc oraz wójtem gminy Charsznica uczestniczyli w konferencji „Doświadczenie demokracji lokalnej w procesie transformacji”
Delegaci z Polski przedstawiali Mołdawianom zasady kierujące funkcjonowaniem samorządności lokalnej na przykładzie gmin takich jak Szczawnica:
„Reprezentujący Szczawnicę burmistrz Grzegorz Niezgoda przedstawił szczegółową prezentację dotyczącą zrównoważonego rozwoju Szczawnicy, jako miejscowości turystyczno-uzdrowiskowej, przy wykorzystaniu funduszy pozyskanych z Unii Europejskiej. – Niewątpliwie ciekawym przeżyciem, jako burmistrza jest uczestnictwo w konferencji, która ma na celu podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem w budowaniu lokalnej samorządności. Myślę, że prezentacja polskich gmin zrobiła duże wrażenie na lokalnych samorządowcach i na pewno zaowocuje obustronnymi kontaktami, które będą pomocne nie tylko dla naszych gospodarzy, ale również dla nas. Powinniśmy się cieszyć i być dumni z tego, że 20 lat temu obraliśmy taki kierunek rozwoju i zmian, dzięki którym dzisiaj możemy dzielić się swoimi doświadczeniami – powiedział burmistrz Grzegorz Niezgoda”
A czy dziś, po pięciu latach od swojej wizyty w Mołdawii, burmistrz Grzegorz Niezgoda mógłby z czystym sumieniem potwierdzić swoje powyższe słowa i nadal „uczyć” innych samorządności, posługując się przykładem Szczawnicy, jako miasta i gminy uzdrowiskowej będącej wzorem wartości demokratycznych?
Źródło: dobrazmiana.info
Cały artykuł z 2012 r. poświęcony konferencji w Mołdawii udostępniamy poniżej:
http://www.podhaleregion.pl/index.php/spoleczenstwo/165-magazyn/2626-burmistrz-niezgoda-z-prezydentem-komorowskim-w-mo%C5%82dawii