
„Zielarskie Trendy” wydarzenie organizowane w ścisłej współpracy między Polską Grupą Zielarską sp. z o.o. i Polską Izbą Zielarsko-Medyczną oraz Karpacką Państwową Uczelnią im. St. Pigonia w Krośnie.
Kontynuujemy relację: V SYMPOZJUM ZIELARSKIE I III TARGI ZIELARSKIE I FITOTERAPEUTYCZNE. Hasło przewodnie tej edycji to jakże aktualny temat: „NATURALNE WSPARCIE W POWIKŁANIACH POINFEKCYJNYCH”.
Uzupełnieniem ciekawych prelekcji „JAK ODZYSKAĆ ZDROWIE PO COVID-19 ” był wykład lek. med Wojciecha Ozimka „Wspomaganie leczenia zakażeń pasożytami i pierwotniakami jelitowymi preparatami ziołowymi”. Autora publikacji „Nie dam się pasożytom”.
-Z doktorem rozmawiałem na temat właściwości kurek. Kurki, posiadają substancję, która zabija występujące w organizmie robaki ludzkie, ponieważ potrafi uszkodzić jajeczka pasożytów. Występująca w kurkach hitinmannoza paraliżuje ich układ nerwowy, co prowadzi do śmierci pasożytów. Od czasów starożytnych kurki były znane, jako niezawodne narzędzie w walce przeciwko robakom. W składzie kurek znajdziemy również kwas, który jest stosowany w leczeniu wirusowych zapaleń wątroby i nowotworów – relacjonuje Paweł Znyk uczestnik Sympozjum: Dr Wojciech Ozimek potwierdził, że tak jest, problem jest tylko ze standaryzacją dawek.
Dr Wojciech Ozimek od ponad 20 lat prowadzi prywatną praktykę lekarską, w ramach której udziela porad z zakresu pediatrii oraz chorób odkleszczowych i pasożytniczych. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Członek wielu uznanych organizacji: American Society of Parasitologists, Scandinavian Baltic Society for Parasitology, British Society for Parasitology, Physician’s Comitee for Responsible Medicine, Association for Comprehensive Neurotherapy i Mitochondrial Medicine Society.
Dzięki biegłej znajomości kilku języków obcych przyswoił podstawy kilku kultur, systemów zdrowotnych, religijnych i filozoficznych, co ma ogromny wpływ na postrzeganie medycyny i świata. Dr Ozimek czerpie to co najlepsze z nurtu medycyny funkcjonalnej (integracyjnej), psychologii i filozofii.
-Podczas Zielarskich Trendów miałem także okazję wymienić poglądy z panem Zbigniewem Nowakiem na temat dziko rosnących roślin zbieranych ręcznie oraz wziąć udział w jego prelekcji – kontynuuje swą relację Paweł Znyk: Zbigniew Nowak znawca roślin leczniczych, który od ponad 30 lat popularyzuje wiedzę z zakresu ziołolecznictwa, apiterapii i zdrowej diety potwierdził, że dziko rosnące rośliny mogą mieć większy potencjał leczniczy od tych uprawianych na plantacjach – dodaje fundator „Zielarni Pienińskiej”.
Zbigniew Nowak autor ponad 70 książek (w tym wielu bestsellerów), przeszło 1500 artykułów prasowych i kilkuset audycji radiowych o tej tematyce. Ekspert w popularnym programie „Pytanie na śniadanie” w TVP. Uhonorowanym prestiżowym odznaczeniem „Zasłużonemu – Polskie Towarzystwo Lekarskie”, przyznawanym wybitnym osobowościom działającym na rzecz medycyny.
Książki autorów dostępne w biblioteczce „Zielarni Pienińskiej”.